תעש

פילסברי "זכו" במפעל נוסף במתנה

פילסברי היא דוגמה מעולה כיצד ניתן להביא לעלייה בתפוקה של 100% של מתקני הקירור, לחסוך בחשמל ובכך "לקבל" מפעל נוסף במתנה. 

חברת המאפים פילסברי היא מהחברות הגדולות בישראל למוצרי מאפה, המשווקת מעל ל-200 מוצרים שונים בפריסה ארצית ומוציאה מדי יום כ-8,000 קרטונים המכילים תוצרים קפואים ממפעל הייצור. לפני כשנה התקבלה החלטה בחברה להביא לשדרוג משמעותי של מערכות הקירור במפעל הייצור. מנהלי המפעל הבינו כי זמני הקפאה ארוכים, איכות קירור ירודה ותקלות שחוזרות ונשנות, מובילים לבזבוז באנרגיה, תפוקה נמוכה, ירידה באיכות והוצאות כספיות מיותרות.

בתחילת שנת 2018 נקראנו למשימה והודות להתקשרות ארוכת טווח במודל של הליסינג התפעולי ועבודת שדרוג יסודית, אפשר לחזות בהישגים.

מה עשינו

את הפעילות במפעל התחלנו ברבעון הראשון של 2018. בשלב הראשון, איפיינו את פעילות המפעל ואת שיטות העבודה הנהוגות, הבנו את הצרכים ואיתרנו את נקודות הכשל וצווארי הבקבוק. בשלב השני תכננו והקמנו מרכזי אנרגיה מתקדמים הכוללים מרכז שליטה ובקרה. המערכות החדישות שהותקנו זוכות למעקב של 24/7 באופן המאפשר לנו לזהות תקלות פוטנציאליות בשלבים מוקדמים ולספק להן מענה יעיל המבטיח פעילות תקינה של מערכות הקירור. כיום המפעל נהנה ממערכות קירור בטמפרטורה קבועה של מינוס 18-20 מעלות צלסיוס, המאפשרות ייצור וטיפול בתוצרים באופן מיטבי.

הישגי הפרויקט

היום, ממרחק זמן סביר, אפשר לראות שהתוצאות הן מעל ומעבר. הודות לשיפור באיכות ובמהירות הקירור ובצמצום משמעותי של תקלות, הכפיל המפעל את כושר הייצור והצליח להביא לחסכון אנרגטי בו זמנית! כך, בשנת הפעילות של 2019 צפוי המפעל לחסוך כחצי מיליון ש"ח. לפי התוכנית שבנינו, הצפי הוא כי ב-10 השנים הקרובות יחסוך המפעל כ-4 מיליון ש"ח ולא פחות חשוב – חסכון של כמעט 10,000 טון גז מזהם (ברובו מסוג R22)

הנתון האחרון מצביע על היכולת להצליח ולמלא אחר ערך הקיימות: להביא לתועלת כלכלית לחברה ולחסוך במזהמים ובכך לייצר ערך משותף גבוה.

אנו נמשיך ונעדכן בפרויקט חשוב זה.

הסיפור של מפעל פילסברי & GVK