CASE STUDIES

במהלך פעילותה צברה ג.ו. קרור בע"מ מוניטין מקצועי ואמין במשק הישראלי. בין לקוחות החברה נמנות חברות מובילות בתחום קמעונאות מזון, מלונאות, תרופות ומפעלי ייצור - הכוללים את המאפיות הגדולות בישראל, בשר, קייטרינג וחקלאות. לפניכם מקבץ מהפרויקטים המעניינים שליווינו בשנים האחרונות.

  מאפיית אורן משי באשקלון - לפני כשנה מאפיית אורן משי אשקלון פנו לג.ו.קרור בבקשה לשדרג יחידת קירור מכוון שלא היו מרוצים מתפוקת השוק פריזר שלהם, אשר הקפיא  רק בין 200-300 ק"ג בצק בשעה.מדובר בשוק פריזר גדול של  120כ"ס (4 מדחסים  30 כ"ס כל אחד). לאחר שידרוג יסודי ומשמעותי, תוך חודשיים הגיע התפוקה לטונה בצק בשעה! כל זאת נעשה כמעט ללא הפרעה לעבודה הרציפה במאפיה. הטכנאים של החברה עבדו בתיאום מלא מול הלקוח ומצאו זמן אופטימלי לביצוע השידרוגים. הרינו לציין, שלאחר הבאת המתקן למצב עבודה הרבה יותר יעיל ועם מינימום תקלות, התאפשרה אופציה לקחת טכנאי בודד שבתחזוקה מינימלית שומר על תוצאות העבודה של חברת ג.ו.קרור בע"מ . תוצאות השדרוג וההתייעלות אנרגטית נשמרות לאורך זמן, מה שנותן ללקוח ליהנות מתוספת תפוקה משמעותית בתהליך היצור.


שופרסל במסגרת פרויקט ביצועי (2007) עם חברת "גדיר הנדסה בע"מ" ובשיתוף המחלקה הטכנית של "שופרסל", הצטרפנו למהלך חסכון אנרגטי כולל ברשת. המהלך כלל פתרון בעיות טכניות, החלפת אביזרים, סידור בקרים, טיפול בלוחות חשמל, והביא לחסכון ניכר. כיום אנו מציעים ללקוחותינו מהלך נרחב יותר לייעול אנרגטי על פי "שיטת 4 השלבים", המאפשר חסכון משמעותי יותר בהוצאות האנרגיה השוטפות - בהתאם לפעילות המערכת ואופן תחזוקתה.

מחלבות טרה
מזה 12 שנה שאנו דואגים לתחזוקת מפעל "מחלבות טרה", עם פעילות תקינה של מערכות בנות וותק של מעל שלושים שנה והורדה למינימום של תקלות שבר. במסגרת תחזוקת המפעל אנו מקפידים להעניק שירותי תחזוקה, מניעה והתייעלות אנרגטית בשוטף, המאפשרים להוריד למינימום את עלויות האנרגיה.


ארומה
  בשנת 2008 התבקשנו על די מפעל הבצק הראשי של רשת "ארומה", לספק פתרונות שיאפשרו לשדרג, ולייעל את מערכות הקירור וההקפאה החדשות. במסגרת התהליך ביצענו אופטימיזציה כוללת למערכות, שהביאה לתוצאות מרשימות. לדוגמה: במתקן שוק פריזר מקפיאים 1.5 טון לחמים בשעה בעזרת שימוש בשני מדחסים בורגיים 75 כ"ס בלבד! בעקבות הצלחת התהליך, אנו ממשיכים ללוות את מפעל "ארומה" בפעילותו השוטפת, ומעניקים שירותי תחזוקה ושימור למערכות.

כל בשר תעשיות מזון
במשך כל שנות פעילותנו אנו מלווים את מפעלי "כל בשר תעשיות מזון", כולל תחזוקה שוטפת, מניעה ואופטימיזציה של מערכות המפעל. בשנים האחרונות ביצענו מספר פרויקטים להתייעלות אנרגטי במפעל, שהביאו לחסכון של אלפי שקלים בהוצאות השוטפות. בין פעולות אלו הבאנו גם לביטול הצורך ברכישת סולר יקר שנדרש להפעלת מערכת חימום מים, באמצעות מעבר לחימום מים על ידי מחזור חום באותה המערכת. לשיפור הבקרה במפעל התקנו גם מערכת שליטה מרחוק, המאפשרת לשלוט על מערכת הקירור (גם מערכת מרכזית וגם חדרים) גם דרך האינטרנט ומכשירים סלולריים, לקבל התראות במידי על תקלות, ולהתאים את צריכת האנרגיה לתפוקה הנדרשת. מהלך זה הביא לחסכון ניכר בהוצאות האנרגיה השוטפות.

ד"ר לק
בתחום הגלידות
מערכות ההקפאה נדרשות לתפוקה גבוהה במיוחד – עד לטמפ' של בין מינוס 25-23 מעלות צלזיוס. את מערכות המפעל הראשי בתעשיית הגלידות "ד"ר לק" אנו מלווים מעל כעשור, עם הפסקה לתקופה קצרה, שבמהלכה גדלו דרישות הייצור ועלה הצורך ברכישת מערכת חדשה. לאחר שהמערכת החדשה שבקה מפעילות הוזעקנו לחוות דעת מקצועית, ולאחר בדיקה יסודית המלצנו לשדרג את פעילותן של המערכות הוותיקות. לאחר שביצענו מהלך שדרוג במערכות הוותיקות, העלנו בהדרגה את יכולת תפוקתן (בהתאם לדרישות הייצור) תוך ייתור השימוש במערכת החדשה - שאינה פועלת כלל. משמעות המהלך מוערכת בחסכון ניכר בהוצאות האנרגיה השוטפות למפעל.

מלון הילטון לפני כעשור פנו אלינו ממלון "הילטון" תל אביב בבקשה לספק פתרונות למערכות קירור יחסית חדשות, שלמרות תכנונן המקצועי והציוד המתקדם סבלו מתקלות. בעקבות אבחון יסודי של המערכות ותהליך הפעלה מחדש עברו המערכות לפעילות סדירה. בהמשך השנים המשכנו לייעל ולשכלל את פעילות המערכות במלון, כולל שדרוג ציודים, החלפת מפזרי קור ומעבים, ומהלכי אופטימיזציה נוספים - שהביאו לחסכון משמעותי ותוצאות מרשימות. גם כיום אנו שומרים על ההישגים הנאים עם שירותי תחזוקה חודשיים ושירות בקרה מרחוק.
לפרטים אודות שיטת התייעלות אנרגטית

לפרטים נוספים צרו עימנו קשר: 054-7989989 | office@gvk.co.il
בין לקוחותינו
לקבלת המדריך לחיסכון באנרגיה ולשיפור תפוקת המדחסים בחינם
שם :
טלפון:
מייל: