טיפים והמלצות

על מנת להבטיח שגרת עבודה יעילה ופרודוקטיבית, מתגייסת חברת ג.ו. קרור בע"מ להעלאת המודעות בנושא תחזוקה נכונה של מערכות קירור, הקפאה ומיזוג אוויר. הטיפים וההמלצות הבאים יאפשרו למזער תקלות במהלך הפעילות השוטפת, למנוע מבעוד מועד תקלות שכיחות ולחסוך במשאבי אנרגיה.
  1. ניצול שטח החלפת חום פעילות סדירה של המעבה והמאייד במערכת הינה ערובה להפחתה בהוצאות האנרגיה ומניעת תקלות לא צפויות. כך במקרה של מעבה אוויר חסום הפוגע במדדי הלחצים, מדחס הפועל בלחץ גבוה מדי ומערכת שעלולה לקרוס או לצרוך אנרגיה מופרזת.

  2. התאמה הפעילות לתעריפי חברת חשמל סנכרון שעות פעילות המערכת בהתאם למסלולים שמציעה חברת החשמל למפעלים ולתעשייה, מאפשרים לחסוך עד מאות אלפי שקלים בשנה בעלויות האנרגיה השוטפות. כך לדוגמה: תאום "תעריף פסגה ניידת" המתבסס על תעו"ז (תעריף לפי עומס המערכת וזמן הצריכה) ומש"ב (מקבץ שעות ביקוש), הפעלת גנרטור חרום בשעות העומס (לשימוש עצמי) והסדר השלת עומסים - למניעת נזקים במקרה של הפסקות חשמל לא צפויות. לפרטים נוספים באתר חברת החשמל קלק\י כאן

  3. מערכות משולבות בתחום הקמעונאי חשוב להקפיד על ייעול הבקרה המרכזית ושימוש מושכל בבקרים - מהלך המאפשר להפחית באופן ניכר את הוצאות האנרגיה ולמנוע תקלות לא צפויות.

  4. שימוש יעיל בכלים אלקטרוניים גם אם שדרגתם את המערכת בכלים האלקטרוניים המתקדמים ביותר, חשוב להקפיד על התאמת הבקרה האלקטרונית לפעילות השגרתית של המערכת, כולל ניצול האופציות המתקדמות בהתאם להגדרות היצרן, כוונון מדויק של פונקציות הבקרים, צמצום כמות של הפשרות במפזר הקור והתאמת הערכים הדינאמיים לתנאי העבודה.

  5. "טיפול עשרת אלפים" לשמירה על פעילות תקינה של המערכת חשוב לבצע בדיקות תחזוקה שגרתיות הכוללות ניקיון פנימי וחיצוני של המערכת, איתור דליפות גז במערכת , החלפת שמנים ופילטרים (מומלץ כל 10,000 שעות פעילות) ואיתור מוקדם של תקלות סמויות העלולות לגרום לבלאי מוגבר.

  6. מאייד נסתם בקרח - כל מתקן קירור מפשיר את עצמו, כשתהליך ההפשרה אינו פועל כשורה נוצרים חסימות וגושי קרח. לשם טיפול ראשוני בבעיה ניתן לבדוק האם הגז חם, האם המאווררים והמפוחים פועלים כשורה. תחזוקה נכונה של מערכות קירור תעשייתיות תחסוך בעשרות אחוזים בצריכת החשמל. 

  7. מערכת הקירור רועשת - בדוק את לחץ השמנם ופעילות המדחסים. מערכת רועשת היא מערכת שאינה עובדת כראוי ולרוב תפוקת הקירור יורדת וצריכת החשמל עולה. 
לפרטים נוספים בנושא מניעת תקלות במדחסים בורגיים ובוכנתיים הקלק\י כאן


לפרטים נוספים צרו עימנו קשר: 054-7989989 | office@gvk.co.il
בין לקוחותינו
לקבלת המדריך לחיסכון באנרגיה ולשיפור תפוקת המדחסים בחינם
שם :
טלפון:
מייל: